Pályázati beszámoló – Csoóri Sándor Program 2021
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma döntése alapján az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kezelt 2021. évi Csoóri Sándor Alapból a
“Hazai néptáncegyüttesek szakmai támogatása, programjainak megvalósítása, a közösségek megerősítése”
pályázaton a Csatangoló Tánccsoport és Hagyományőrző Egyesület
1 600 000 Ft-ot nyert.
A pályázat megvalósítási időszakát a járványhelyzet miatt meghosszabbították, így az 2022. december 31-én fejeződött be.
A pályázatból megvalósított eredményeink:
Oktatók, előadók, közreműködők tiszteletdíja, szakmai továbbképzés:
Az idei pályázat egyik célja az volt, hogy a pandémia időszakában megszakadt próbatermi munkát magas szakmai színvonalon újra elindítsuk, a táncegyüttes működését megerősítsük. Ebben művészeti vezetőnk, Taba Csaba és párja, Fejér Erika segített bennünket a heti 2×2 órás próbák tartásával, új isaszegi koreográfia készítésével, mérai és magyarszováti táncok oktatásával. A pályázati időszakban bemutatott gömöri koreográfiánk készítője és a táncok oktatója Utasi Péter és Utasi Viktória volt, szintén ebben a pályázati időszakban készítette “Viszi a masina, viszi a sok regrutát” című, a Csata Táncegyüttessel közös isaszegi koreográfiánkat Stéger Dániel és Pálinkás Tünde.

Néptáncegyüttesük szakmai továbbképzését szolgálta a XLI. Országos Táncháztalálkozón való részvétel. A szombat esti Muharay Gálaműsorban Fülöp Ferenc-díjas néptáncosunk, Hajdu Mária is fellépett.
Az I. Isafesztre az Iharos Népművészeti Egyesület népi bőrművesét, Somos Veronikát hívtuk meg, akivel bőr karkötőt készíthettek az érdeklődők. Kifejezett törekvésünk, hogy az általunk szervezett hagyományőrző rendezvényeken együtt jelenjen meg, ami összetartozik, így a népzene és néptánc mellett helyet nyújtunk a népi kézművességnek, a népmesének és a népi ételeknek is.

Élő népzene:
Március 11-én a közelgő nemzeti ünnep alkalmából Szabó Zoltán és Juhász Katalin “De szeretnék én Kossuthtal beszélni” című előadását délelőtt az isaszegi Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában, délután az isaszegi Jókai Mór Városi Könyvtárban mutattunk be. Jó lehetőséget láttunk ebben a programban arra, hogy táncegyüttesünk és a helyi közösség kapcsolatát a közös éneklésben is erősítsük.

Népviselet vásárlása, készíttetése, javíttatása:
Bővítettük meglévő isaszegi viseleteinket egy rend férfi viselettel, 2 csizmanadrággal és 4 régi típusú férfi kalappal (Mihalkó Kalaposház), továbbá pótoltuk az elhasználódott ruhadarabokat, így 2 pár férfi csizmát, két pár női karaktercipőt és harsinyanadrágokat vásároltunk.
Új gömöri koreográfiánkhoz 10 rend gömöri női viseletet varrattunk (alsó- és felsőszoknyák, kötényátalakítás, mellény).

Terembérleti díj:
Rákóczi úti próbatermünk terembérleti díjának egy részét jelen pályázatból fedeztük.

Reklám és PR költség:
Néptáncegyüttesünk részére saját logós pólókat készíttettünk, melyeket a próbák során, valamint fellépésekre utazva szoktunk viselni.
Jelen pályázati forrásból fedeztük kisebb grafikai tervezési munkák költségeit is (1%-os adófelajánlás, plakátok, honlap arculati megújítása, pólótervezés).

Köszönjük a Csoóri Sándor Alap támogatását, melyet egyesületünk tevékenységéhez nyújtott!


